Rada WIN

Larisa Dubská

Předsedkyně

Pracuji ve společnosti NUVIA, kam jsem v roce 2006 přišla rozvíjet marketing a řídit Sekci zahraničních projektů. Mám na starosti marketing, komunikaci a PR - jsem zodpovědná za to, aby byla naše společnost pořádně vidět v regionu i u zákazníků po celém světě. Jsem členkou dozorčí rady.

Pupeční šňůrou jsem stále napojena na Jadernou elektrárnu Dukovany, kde jsem začala pracovat jako čerstvá absolventka Moskevského energetického institutu a v Odboru reaktorové fyziky přes 20 let vykonávala činnosti spojené s termohydraulikou palivového cyklu a bezpečným provozem aktivní zóny reaktoru, licencováním jaderného paliva a spoluprací    s podpůrnými vědeckými pracovišti. Když mluvím o EDU, vždy mám podvědomou tendenci říci "u nás"...

Od roku 2000 jsem aktivní členkou výboru České
nukleární společnosti. Ve stejném roce jsem stála u zrodu české organizace Women in Nuclear.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

V každém případě její velká rozmanitost - a taky to, že v každém okamžiku vycházím a čerpám ze svých "jaderných" zkušeností.

Top 5

Jídlo: Středomořská kuchyně - nejlépe ve
Středomoří.

Hudba: Pink Floyd. Scorpions. Metalové
balady.

Knížka/film: Vždy se bezpečně odreagují u romantického žánru. Ústředním tématem je zde nezřídka Žena. A když se nad tím tak zamýšlím, v knižní tvorbě to jsou často ženské autorky.

Činnost: Rozumné střídání práce a odpočinku.

Motto: Knihu života si píšeme sami.

When it rains look for rainbows,
when it's dark look for stars (Oscar Wilde).

Linda Navrátilová

Místopředsedkyně WIN

Mám za Skupinu ČEZ na starosti spolupráci se školami, studenty, pedagogy. Zkrátka, aby se mezi mladou generaci dostaly informace o energetice, ideálně té jaderné :-). Proto nabízíme studentům možnosti stáží, praxí, zajímavých přednášek a dalších aktivit, díky kterým se mohou s energetikou setkat "na vlastní kůži" a možná si ji zvolit jako svou vlastní kariérní cestu. A to je cílem mé práce - získat pro Skupinu ČEZ odhodlané a šikovné mladé lidi.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

Každý den se utvrzuji v tom, že mladí lidé jsou skvělí, umí neuvěřitelné věci...a jsou velmi nároční :-).

Top 5

Jídlo: Krupicová kaše

Hudba: Country, folk

Knížka/film: Hana (Alena Mornštajnová)

Činnost: Pečení buřtů

Motto: "Nic není špatně"

Eva Fruhwirtová

Členka rady WIN

Jsem redaktorka webu Jaderné elektrárny Dukovany   s názvem Aktivní zóna a také Zpravodaje EDU. V sdružení Energetické Třebíčsko se starám o organizaci seminářů a konferencí zaměřených na jadernou energetiku.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

Na své práci miluju různorodost a setkávání se zajímavými lidmi.

Top 5

Jídlo: Sushi

Film: Pokojný bojovník

Knížka: Nesnesitelná lehkost bytí

Činnost: Pěší turistika

Motto: Tady a teď

Jana Štefánková

Členka rady WIN

Jsem specialistka komunikace ve společnosti ČEZ,
konkrétně v JE Dukovany. Mám na starosti převážně externí komunikaci, tedy spolupráci se zástupci státní správy a samosprávy v regionu, se zástupci regionálních organizací, mediální spolupráci. Zastupuji také Nadaci ČEZ na Vysočině a jižní Moravě.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

Rozmanitost, setkávání
s lidmi, pomoc potřebným projektům i lidem.

Top 5

Jídlo: Kuskus se zeleninou

Film: Různé žánry podle nálady, mám ráda Kolju :)

Knížka: Bible, Návrat k lásce

Činnost: Sport - běhání

Motto: "Miluj svého bližního jako sám sebe"

Karolína Osičková

Členka rady WIN

Pracuji na Jaderné elektrárně Dukovany jako specialistka jaderné bezpečnosti na útvaru pravděpodobnostního hodnocení bezpečnosti. Náplní mé práce je zajišťovat monitorování rizika provozu jaderných bloků a zároveň tak hodnotit úroveň dosahované bezpečnosti.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

Flexibilita, rozmanitost. Hledání souvislostí mezi jednotlivými technologickými systémy, taky přenášení teoretických znalostí do praxe. Taky mě hodně baví, že se každý den učím něco nového, každý týden nahlédnu hlouběji do složitého organismu jaderné elektrárny.

Top 5

Jídlo: Zvěřina, sushi a mořské příšerky

Hudba: Kvalitní, dobře dělaná. Rokenrol, swing, klasika i heavy metal, lidovka... Moje nejoblíbenější hudebnice je ale jednoznačně Amanda Palmer.

Knížka/film: Cokoliv od Terryho Pratchetta nebo Neila Gaimana. Nejmilejší filmy jsou Star Wars.

Činnost: Zpívání a vaření. Zároveň.

Motto: Slovo nejde neznám. Cestu najdu nebo udělám.

Vivienne Soyková

Členka rady WIN

22 let jsem pracovala v resortu energetiky v rámci koncernu ČEZ jako "podnikový psycholog" - první v Čechách; úzká spolupráce se spádovými učňovskými zařízeními; péče o učňovskou mládež (18 učňů po maturitě absolvovalo FEL ČVUT); na základě odborné spolupráce s IAEA vypracovala baterii testů pro přijímací psychologické vyšetření operátorů JE; a přenesla do praxe JE standardy IAEA pro oblast PERS; podpora zdraví; preventivní péče o zaměstnance; vzdělávání hrou; psychologické poradenství "na míru osobnosti". Po roce 1990, v pozici ředitelky Energetického institutu při Státní energetické inspekci ČSR otevřela katedru "životního prostředí" a katedru "managementu v energetice". Ředitelka kanceláří GŘ, PP, DR Pražské teplárenské, a.s. V té době spoluzaložila Asociaci energetických manažerů ČR (AEM) a Českou asociaci psychologů práce  a organizace (ČAPPO). Personální ředitelka Energovod, a.s. a při stém výročí JANKA Radotín. A pak jsem se vrátila do státní sféry. Jedenáct let jsem byla representantkou, a expertkou pro JMC NATO; a šest let pro ISDRR UN, později supervizorka pro PL of Science. Lektorsky jsem působila na ČVUT, nejprve ext.na FEL, později na FD; a na 1. LF UK.

Co mě na mé práci nejvíce baví?

Být užitečnou.

Top 5

Jídlo: Chléb, brambory a mléko; zelenina a ovoce káva a čokoláda; nemám v oblasti jídla "nepřítele"

Hudba: Jakákoliv, od klasiky po folklor

Knížka/film: Vše od A. Jiráska a Ch. Dickense, a mnoho jiných

Činnost: Pohyb i aktivní odpočinek

Motto: Pomocnou ruku hledej na konci vlastního ramene...a všechno je jinak.

Pavlína Pavlová

Členka rady WIN

Jsem učitelkou na SPŠ elektrotechnicky a informatiky v Ostravě a již 28 let se snažím vzdělávat mladé lidi tak, aby uspěli v odborném technickém zaměstnání, ale i podnítit jejich zájem o energetiku, jádro, obnovitelné zdroje a techniku vůbec, používat selský rozum a připravit je na vstup do dospěláckého světa.

Co mě na mé práci nejvíce baví?     

Práce s polodospěláky je pestrá, dynamická, živá, každý den něčím překvapí, člověk neustrne a mám ráda energii, optimismus a otevřenost mládí!

Top 5

Jídlo: česká kuchyně, hospodskou rajskou😊

Film: klasické detektivky (Agatha Christie)

Knížka: současní čeští spisovatelé: Klevisová, Mornštajnová, Hartl

Činnost: poznávání ČR

Motto: "Nakonec všechno nějak dopadne"